+90 (532) 135 57 06

Hizmetlerimiz

Devre Yapı Tasarım

gergi-tavan-gebze

GERGİ TAVAN UYGULAMALARI

Alman patentli yüksek teknoloji ile üretilen yangına dayanıklı, akustik ve dekoratif bir bina elemanıdır. özellikle iç mekanlarda modern mimarinin gerekliliklerini müsait olarak benzersiz ve esnek aydınlatma olanakları sunmaktadır. Transparan uygulamalar difüze gün ışığı etkisiyle mekanların aydınlatılmasında fark yaratmaktadır. Üstelik esnek yapısı itibarıyla her türlü armütür ve aydınlatma elemanının kullanılmasına da uygundur.

4mt genişlik ve 100mt uzunluğa kadar tek parça şeklinde uygulanabilen gergi tavanlar, daha büyük alanlarda ekleme yapılarak sınırsız büyüklükte ki alanalara uygulanabilir.

Saten, lake, mat, transparan(aydınlatmalı), süet, metalik ve delikli dokularıyla artık tavanlarınızı dekore ederken, sizi sınırlayan tek şey hayal gücünüzdür.

Neme dayanıklı, anti bakteriyel yapısı yardımıyla 20 yıldan daha çok bir zaman tavanlarınızda en sıhhatli ve hijyenik çözüm olarakilk günkü görselliğini koruyacaktır. Devamını Okuyun…

cizgi-devre-yapi-tasarim

ALÇIPAN UYGULAMALARI

Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya hususi boyutlarda ve belirgin normlarda üretilen düz şekilde yüzeyli plakalardır. Alçıpan, hariç duvarları bitmiş binaların arasında, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.

* Alçıpan\` ın ph kıymeti insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez.
* Alçıpan yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en pratik Alçıpan duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır.
* Alçıpan esnektir. zerzele sarsıntılarında esneyebilen yapısı yardımı ile patlamaz ve yıkılmaz.
* Alçıpan hafiftir, 1m boyaya hazır Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.
* Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, arzuladığınız yalıtım değerlerini söyleyin, size en müsait Knauf Alçıpan Sistemi\`ni önerelim!
* Alçıpan ile eviniz soluk alır. Alçıpan arasında bulunan su moleküllerini Devamını Okuyun…

alcipan-uygulamalari-darica (537 x 302)

cizgi-devre-yapi-tasarim

boya-boyama-uygulamalari-darica (537 x 302)

BOYA HİZMETLERİ

Yüzeylerin korunması veya dekoratif amaçlarla çeşitli yüzeylere kullanıldığında yüzeyler üstünde kuruyan bir film tabakası yapan kimyasal bileşimlerdir.

Boyayı Teşkil Eden Bileşimler
1- Bağlayıcılar (Alkid yada reçine diye de tanımlanır
2- Pigmentler (Boyar maddeler )
üç- Extenders (yardımcı pigmentler )
4- Katkı ve dolgu maddeleri (Talk, kalsit, barit vs )
5- Kimyasal ajanlar ve yardımcılar ( Disperse ediciler, Yüzey düzelticiler, Kabuk önleyiciler, Kurumayı verici yardımcılar, çökme önleyiciler vs )
6- Solventler (Boya imalatı ve uygulama esnasında akışkanlığı ve uygulamayı kolaylaştıran ekseriyetle petrol türevi sıvılar)
7- hususi amaçlı boyalarda özel amacı sağlayan diğer kimyasallar. Devamını Okuyun…

cizgi-devre-yapi-tasarim

MOBİLYA HİZMETLERİ

Anlam şekilde mobilya yahut mobilye (italyanca mobilia; Fransızca mobilier), oturulan alanların süslenmesine ve türlü amaçlarla donatılmasına yarayan eşyadır.

Bu tanımlamadan da anlaşılacağı bunun gibi, mobilya, işlevsel değeri ile mekanın kullanışlığını etkileyen, estetik değeri ile de mekanın güzel veya çirkin görünmesini, yaşadığımız ve ya çalıştığımız mekanların sıcak, sevimli ve renkli bir ortam haline gelmesini verici, kısaca sanat ve tekniği birleştiren bir üründür.

Mobilya dendiğinde ilk akla gelen ahşap mobilyadır. özellikle, masa, dolap, karyola, komedin, kitaplık gibi konut donatılarında, türlü büro donatılarında, okul sıra ve masalarında çoğunlukla ahşap malzeme kullanılıyor. bu günlerde mobilya yapımında çelik, alüminyum, cam ve plastik bunun gibi diğer malzemeler kullanılmaya başlanmış ise de halen ahşap malzeme bu konu ile ilgili popülaritesini sürdürmektedir. Devamını Okuyun…

mobilya-hizmetleri-darica (537 x 302)

cizgi-devre-yapi-tasarim

parke (537 x 302)

PARKE HİZMETLERİ

Lamine parkenin, laminat parkeden en mühim farkı; laminat parkede arada MDF kullanılır,bitkisel parke değildir. Lamine parkede ise aradaki malzeme % 100 ağaçtır. Lamine parke, laminat parkeden bu sebepten daha pahalıdır.
Laminat “sıkıştırılmış talaş üzerine reçine emdirilmiş kağıt baskıdır”. Parke olarak değil, parke alt başlığında kullanılan güzel görünüşlü bir kaplama malzemesidir.

Anlaşılacağı bu gibi lamine parke 0 organik bir malzeme olan ağaç’şafak üretilmektedir. imalat sırasında kullanılan ağaçlar kurutma ve iklimleme tabir edilen işlemlerden geçtikten sonra birbirlerine 90 derece dik ati biçimde (suyuna ve sokara sına) preslenirler.
Bu işlem ağaçların rutubet aldığı takdirde çalışma riskini minimuma indirir. üstündeki 4 metre ahşap tabaka dan ötürü defalarca sistire ile yenilenebilir.
tüm müstahsil kuruluşlar nedeni ile materyal imalat hatalarına karşı garantilidir. işte lamine de budur. Bu arada şunu da belirtmekte fayda görüyorum. 2005 yılı Avrupa da parke satış rakamları 110 milyon Devamını Okuyun…

cizgi-devre-yapi-tasarim

DEKORASYON HİZMETLERİ

Dekorasyon deyince aklımıza gelen yapı marketlerinden ve mobilya mağazalarından alınan malzemelerdir; oysa dekorasyon öylesi varlıklı ve geniş bir yelpazeyi içerir ki sadece bir oda, salon, banyo yahut mutfağın
dekorasyonu dahi başlı başına sayfalar dolusu ifadeleri gerekli kılar. Böyle olmasının nedeni dekor kavramının anlamca genişliğidir.

Dekorasyon yalnızca eşyalarla düzenlenmiş bir piyasa yaratmanın da ötesinde uyumun, renklerin psikolojinin, estetiğin ve daha oldukça çok kavramın dâhil olduğu somut malzemelerle soyut değerler yaratma sanatının adıdır demek daha doğru olacaktır.

Bütün diğer sanatsal yaklaşımlardan aşırı daha yaratılması kolay bir hobi olarak değerlendirmek de olası elbet. yaşam arasında farkında olarak ve ya olmaksızın her birimiz dekoratif sanatsal bir etkinlik içinde olduğumuzu bilmeliyiz. yaşantımızın her alanına giren bu yaratıcılığımızın ardımızda kalan etkileri ve Devamını Okuyun…

dekorasyon (537 x 302)

cizgi-devre-yapi-tasarim

ic-cephe (537 x 302)

İÇ DIŞ CEPHE UYGULAMALARI

Binalarda ısı yalıtımı için içten, dıştan ve sandviç duvar olmak üzere üç ayrıcalıklı metod uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak için yapılan en çok uygulama
mantolama uygulamasıdır. hariç cephe mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.

Mantolama mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina hariç kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik şekilde ise ısı köprüsü oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına
ulaşmak için yapı hariç yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur.

Yapı hariç yüzeyindeki her çeşitli kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme bina elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
Binayı dışarıdan bir manto bunun gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebiyle oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler.dış duvarlarda oluşan yaz kış Devamını Okuyun…